Czy każde auto zarejestrowane w kraju musi posiadać ważne OC ?

Myślisz że nieużywane aut nie musi posiadać OC ? Jesteś w błędzie. Jeszcze do niedawna wielu osobom wydawało się że obowiązek posiadania OC jest skierowany tylko do osób poruszających się po drogach publicznych. Informacje w internecie były niejasne i niespójne. Na wielu forach informacje były niepełne lub błędne. Niestety od wielu lat posiadanie polisy OC na pojazd zarejestrowany w kraju jest obowiązkowe ! Oznacza to iż tylko sam fakt zarejestrowania pojazdu i posiadanie przez niego tablic oraz dowodu rejestracyjnego zmusza cię do płacenia za niego OC dożywotnio. Nie istotne jest natomiast to że pojazd stoi nieużywany w garażu a polisa skończyła się 5 lat temu.

Read more

Dlaczego nie warto kupować nowoczesnego diesla ?

Diesel zyskał swoją popularność w latach 90tych. Były one bardzo trwałe a ich spalanie było stosunkowo niewielkie w stosunku do samochodów z silnikiem benzynowym. Było to naprawdę dobre rozwiązanie. Samochodami z tym silnikiem jeździło się bezawaryjnie wiele lat. Niestety z biegiem czasu i dbałością o ekologie zaczęły się problemy ze smogiem i inne kwestie związane z ekologią. W dzisiejszych czasach silniki diesla nie są już tak popularne. Nie mają już tak wielu zalet w stosunku do nowoczesnych silników benzynowych. Po roku 2000 pojawiło się wiele silników diesla które niestety zasłynęły z dużej awaryjności. To również przełożyło się na mniejsze zainteresowanie autami z tym silnikiem.

Read more

Dlaczego moje auto po złomowaniu jedzie na lawecie ?

Wiele osób zadaje nam to pytanie. Zazwyczaj telefony przebiegają podobnie. Dzwoni klient i pyta czy zezłomujemy jego auto. Naturalnie odpowiedź jest pozytywna. Wtedy tłumaczymy klientowi całą procedurę łącznie z tym że po odbiór jego pojazdu przyjedzie laweta. Często klient bardzo zdziwiony odpowiada że przecież nie jest potrzebna bo autem można jechać na kołach. Niestety sytuacja jest bardziej skomplikowana. Nie muszą się państwo jednak o to martwić ponieważ my znamy przepisy bardzo dobrze i przeprowadzimy państwa poprzez całą procedurę w taki sposób aby wszystko poszło szybko i sprawnie. Nawet sprawne i całkowicie jeżdżące auta zabieramy lawetą a jest to związane z obowiązującymi przepisami. Read more

Blog z nowościami i informacjami z branży

Postanowiliśmy uruchomić na naszej stronie blog z nowościami i informacjami. Często telefonicznie zadają nam państwo różne pytania lub interesują państwa różne kwestie związane z branżą. Postaramy się na tym blogu rozwiać wszelkie państwa wątpliwości. Branża motoryzacyjna ciągle się rozwija i zmienia. Warto być na bieżąco z nowymi trendami oraz przepisami aby nie narażać się na kary lub straty. Na blogu będziemy na publikować różne nowości, informacje o obowiązujących przepisach oraz innych kwestiach. Ponieważ działamy w branży od wielu lat staramy się cały czas rozwijać i być na bieżąco. Wiele informacji sprawdzamy w praktyce więc postaramy się być dla państwa rzetelnym źródłem informacji.

Read more